I want to meaning of my life....

Aby Svět Neztemněl 3 - Nález

27. června 2014 v 2:29 | Mortis |  Aby Svět Neztemněl
A v tomto díle nalezne okouzlující Necromortis záhadný medailon s rudým kamenem uprostřed.


Když jde člověk s někým ve skupince a nemá zrovna náladu, dost často se stává, že lidi kolem sebe "vypne". To znamená, že je přestane brát na vědomí a nevšímá si jich. Zpravidla tak dochází k automatickému pocitu, že když si já nevšímám jich, oni si nevšímají mě. Přesně toto se domnívala i Necromortis, když se pomalu loudala temnou cestou za pány. Blonde a Greal se zdáli být zabraní do rozhovoru a Mors vypadal, že je zcela duchem nepřítomen. Necromortis se tedy za nimi loudala a tak trochu kopala do spadaného listí. Náhle její pravá bota kopla do čehosi kovového. Pár zhnědlých lístků z kaštanu se odválo a v té chvíli se Necromortis zazdálo, že se na tom místě cosi zablesklo. Pohledem se ujistila, že si jí pánové nevšímají a sklonila se k té věci. Prsty odhrábla zbylé listí a vzápětí zjistila, že se dívá na starodávně vypadající přívěšek s tmavě rudým kamenem uprostřed a na silnějším řetízku. Ještě jednou se ujistila, že se na ní pánové nedívají, bleskově tu věc sebrala a strčila do kapsy. Pak se znovu podívala na pány a zjistila, že se Mors na ni dívá. Trochu se lekla. Viděl to? Poví to Grealovi? Pokud ano, je Necromortis v průseru, protože to Greal bude chtít vidět a jistě by jí to i chtěl sebrat, aby to mohl zkoumat, když to našla tady v tom podivném lesoparku či oboře. Necromortis z duše doufala, že pokud ji Mors viděl, nemusel by ji prásknout. Alespoň, dokud se na ten šperk pořádně nepodívá sama.

Mors se prakticky vždy držel trochu stranou od Greala a jeho poskoků, které nazýval kamarády a celkově i od lidí vůbec, ale někteří lidé se mohli pyšnit tou ctí, že se s nimi Mors opravdu baví. Častěji ho však bylo vidět, jak někde postává nebo posedává sám a buď se směje, nebo si přemýšlí o kdovíčem. Mors byl zkrátka záhadnější, než Bermudský trojúhelník. Dokonce i teď se držel trochu stranou a kdo ví, na co myslel. Nebyl ale úplně mimo, vnímal přítomnost Greala a Blondeho před ním i přítomnost té dívky, Necromortis, vedle něj. Prostě věděl, že vedle něj někdo jde, i kdo to je. Ač s tou osobou téměř ani nepromluvil. Proto, když najednou vedle sebe ucítil prázdno, neenergično, tak se zastavil a ohlédl se. A ohlédl se přesně ve chvíli, kdy se Necromortis poprvé shýbala k přívěsku. Ve chvíli, kdy se ohlédla ona, se díval jinam, ale stále setrvával na místě. Ve chvíli, kdy si Necromortis bleskově strčila tu třpytivou věc do kapsy, popošel a opět se ohlédl. V té chvíli se jeho zrak setkal s očima Necromortis, ve které, jak se zdálo, by v té chvíli krve nedořezal. Leknutí ale vzápětí povolilo a ona se na Morse zamračila. Kdyby na Morsově místě byl Greal, tak by si určitě pomyslel něco ve smyslu, že snad není tak ošklivý, aby se na něj Necromortis mračila. Jelikož to ale nebyl Greal, ale Mors, nepomyslel si nic, ale rovnou promluvil. "Neboj, neřeknu mu to." kývl hlavou směrem ke Grealovi. "Nemusí vědět všechno." dodal. "Tys to viděl?" otázala se, poněkud trochu zbytečně, Necromortis. "To, co jsi zvedla, jsem neviděl, jen že jsi něco zvedla." odpověděl zcela klidně Mors. Víc už si říct nestačili, neboť na ně volal Greal, ať pohnou kostrou. "No jo furt." povzdechla si Necromortis, ale přidala do kroku. Mors se neobtěžoval do toho smrtě přidat trochu života, protože mu bylo zcela jedno, co si Greal o něm myslí a rozhodně se necítil být povinen ho poslouchat na slovo. Pokud Mors Greala někdy v něčem poslechl, pak to bylo jedině jeho svobodné rozhodnutí, že to tedy tak udělá, ale nikdy ne vůle Grealova.

Greal si samozřejmě neodpustil poznámky na Morsovu "línou prdel" a celou cestu ke Grealovi do Morse neustále šťouchal a navážel se do něj, vyprávěje vtipné pomluvy Necromortis. Mors se těm grealovým kecům jak jinak, než smál, protože kdyby si z toho měl něco dělat, tak by ho asi odvezli na jednotku intenzivní péče s mrtvicí. Necromortis se taky Grealovým pindům a kydům smála, ale poněkud trochu nervózně a když byli u Greala, vzala si batoh s tím, že už musí běžet, protože jí shání máma. Byla to pravda jen napůl, máma Necromortis sice psala zprávu, ale zase si nevymrčovala, že Necromortis musí dorazit. Necromortis si ale chtěla prohlédnout ten šperk a tak dělala co mohla, aby se dostala z Grealových spárů as soon as possible. Jelikož Greal už byl zlenivělý a Blonde si s ním chtěl o něčem pokecat, vyslal Greal Morse (poté, co bez úspěchu vyslal Blondeho) aby Necromortis doprovodil na zastávku autobusu. "Jžš co jsem malý dítě?" protáčela bulvy Necromortis, ale pak svolila, že se Mors smí vedle ní plížit a dát tak Grealovi záruku, že se na Necromortis při čekání na bus nevyřítí jakákoliv nezemská mimodimenzionální příšera s úmyslem ukousnout Necromortis hlavu a její střeva použít jako punčochy na svých šestnáct chapadel. Ačkoliv, pokud by se skutečně nějaká taková příšera vyřítila, bylo by jí zcela fuk, zda tam Mors je a nebo není, prostě by jen měla o punčochy navíc.

Tak tedy Mors se odplížil s Necromortis na zastávku a Greal s Blondem osaměli. "Hele, nezdála se ti Necromortis taková divná?" otázal se Greal Blondeho. "Já nevim, je to p**a." odfrknul si Blonde znuděně. "P**a to neni, a divná dneska fakt byla, tohle se nikdy nestalo, ža by mě poslala do prdele, nebo mi řekla, ať si tu prel políbim. To jako není samo sebou." "Ježiš tak prostě má krámy." nechtělo se to Blondemu řešit, ale Grealovi to vrtalo v hlavě jak červotoč v nepoddajném dubovém šuplíku.
Mezitím Mors a Necromortis dorazili na zastávku autobusu a svorně pokračovali v mlčení. Necromortis mlčela proto, že nevěděla, co by Morsovi měla nebo mohla říct a Mors mlčel zkrátka proto, že to byl Mors. A možná taky nevěděl, co říct, to nikdo neví. Brzy byli oba vysvobozeni, neb jel bus. Necromortis trochu udivilo, že Mors nastoupil taky. "Ty se nevrátíš za nima?" odhodlala se k otázce, která byla naprosto normální a na kterou se zeptat mohla bez pocitu, že plácá kraviny. "Ee, mě se nechce." zněla odpověď. Necromortis pokývala hlavou. "Se nedivim." broukla. "Tak jedeš dom, jo?" "Asi." pokrčil rameny Mors. "Ty jsi stručnej jak noční zprávy." uchichtla se Necromortis a zívla. "No jo, já toho moc nenamluvím." přiznal se Mors bez mučení. "Hm, já toho zase někdy namluvím až příliš." zamumlala Necromortis. Pak bylo zase chvíli ticho. "Kde vystupuješ?" zeptal se kupodivu Mors. "Na konečný a pak jedu stodesítkou, jestli teda ještě pojede. A ty?" Mors pokrčil rameny. "Můžeš jet se mnou, jestli se ti chce." navrhla Necromortis, protože si trochu na Morse zvykla a zkrátka se jí nechtělo jet tu štreku celou samotné, což nebylo divu, neb ve dvou je cesta veselejší, ať již se mluví, nebo striktně dodržuje bobřík mlčení. Kupodivu se cestou Mors trochu málo rozkecal a celkem slušně si pokecali o muzice. Do toho Morsovi zavolal nakvašený Greal a chtěl vědět, kde Mors je, že se nevrátil zpátky. "Jsem jel domu." odtušil zcela nevzrušeně a zcela tím Grealovi vyfoukl veškerá slova a přerušil tok myšlenek. Čili ten se zmohl jen na to, aby Morsovi připomněl, že je v sobotu sraz Alternativců a ať tam kouká dorazit, neb tam také bude i s Blondem a možná i s Letum. "Možná jo." řekl neurčitě Mors a rozloučil se.

Za nějakou chvíli se, možná i nerad, kdoví, rozloučil i s Necromortis, které ta stodesítka opravdu ještě jela a byla poslední. Necromortis ho na rozloučenou objala, což Mors přijal s širokým a trochu úchylným úsměvem. Smích ho trochu přešel, když z pravé kapsy kabátu, ve které Necromortis ukrývala nalezený přívěsek, ucítil jemné brnění. Vzhledem k tomu, že byl svědkem toho, jak si Necromortis ukládá mobil do kapsy levé, usoudil, že to mobil nebude. A když si uvědomil, že by to mohl být ten předmět, co Necromortis sebrala v oboře, tak se mu to vůbec nelíbilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M M | 28. června 2014 v 22:11 | Reagovat

Obsah je asi srozumitelný hlavně několika zasvěceným... Jsem zvědav jak to bude dál

2 Necromortis Necromortis | 30. června 2014 v 16:23 | Reagovat

Myslím, že i nezasvěcení se u toho mohou docela dobře pobavit. :)
[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama