I want to meaning of my life....

Aby Svět Neztemněl 4. - Rubínový Medailon

5. července 2014 v 2:51 | Mortis |  Aby Svět Neztemněl
A zde se dovíme, jak Necromortis čuměla na nový šperk a co se poté událo.

Necromortis byla docela ráda, že se už Morse zbavila, ačkoliv se jí během posledních pár minut už nezdál tak strašný, jako zpočátku. Oklepala se z divných pocitů, které se v ní rozvířily poté, co Morse pustila z objetí a sáhla do pravé kapsy kabátu. Měla trochu strach, jestli tam ten šperk ještě má, ale její obavy byly zbytečné; šperk jí vklouzl do dlaně téměř sám od sebe. Vytáhla jej na světlo a zblízka si ho prohlížela. Byl to plochý ovál o průměru menšího vejce z tvrdého kovu, možná z mosazi, navrchu a kolem rudého kamene zdobený cizelováním (zakrouceninky a tečky). Sám kámen, vsazený uprostřed, byl opracován dohladka a vydával záři typickou pro rubín. Celý medailon byl zavěšen na klasickém řetízku o průměru 3 mm a délce asi 40 cm. Řetízek i přívěsek byly trochu zašpiněny hlínou a řetízek měl navíc zlomenou karabinku pro zapínání, ale nebylo to nic, co by Necromortis nedokázala dát do pořádku. Téměř se vztekala, že autobus jede tak pomalu, protože už chtěla být doma a zapínání spravit.

Necromortis dorazila domů a zjistila, že jí matka v kuchyni nechala její oblíbené lasagne a také nějaký koláč, který upekla. Plus jí ještě koupila čokoládu. Necromortis měla vždy ve zvyku, jakmile přijela domů odkudkoliv, jít rovnou do kuchyně a tam se najíst. Také díky tomu nepatřila zrovna mezi vyzábliny, ale úplně tlustá také nebyla. Dnes se však na jídlo ani nepodívala a akorát si uvařila čaj. Pak se sebrala a odešla se zavřít k sobě do pokoje.
Necromortin pokoj byl zařízen ve stylu Gothic, černé stěny, černý nábytek, černé závěsy na okně. Necromortis je zatáhla a pak rozžala svíčku, jíž měla postavenou na nočním stolku. Nevěděla, proč zrovna svíčku, když o kus dál měla postavenou lampu s modrým světlem, ale měla zkrátka nutkání rozsvítit svíčku.
Ačkoliv na to sotva viděla, vyhledala krabici s komponenty na výrobu a správku šperků a vyměnila nalezenci zlomenou karabinku. Poté vzala vatu na čištění kovů a očistila šperk z nejhoršího. Vyčištěný a opravený vypadal, jako kdyby ho Necromortis nenašla v hlíně v oboře, ale koupila v nějakém starožitnictví. Necromortis se spokojeně usmála a položila šperk na stolek vedle postele. Pokud jí nakonec Mors nepráskne, může tvrdit, že si šperk koupila v nějakém antiku.

Druhý den ráno Necromortis vstala jako vždy v šest hodin ráno a zničehonic ji napadlo, že by se mohla jít proběhnout. Park neměla od domova daleko a tak se oblékla do sportovnějšího a obula tenisky. Pak jakoby automaticky sáhla po novém přívěsku a připjala si jej na krk.
Venku bylo poněkud zima, ale Necromortis to dnes kupodivu nevadilo. Zvláštní bylo i to, že dokázala proběhnout půlku parku bez toho, že by se byla zastavila, nebo jí píchalo v boku či další veselosti, které popadají začátečníky v běhání. Když si byla jistá, že to stačí, běžela domů. Doma se osprchovala a pak si šla vybrat oblečení. Napadlo ji se dnes vystrojit do červeno černé kombinace, ač běžněji nosila fialovou. Oblékla si černé triko s lodičkovým výstřihem a "čarodějnickými" rukávy, široké černé kalhoty a přes to krvavě rudý pasový korzet s černými lemy. Vždycky dbala na to, aby byla pokud možno sešněrovaná, poněvadž měla ze své lehké nadváhy trochu komplex. Pak spáchala make-up a hairdo a šla se do kuchyně najíst.
Jako obvykle si Necromortis uvařila kávu do svého hrnku KISS ALIVE 35 a do misky nasypala čokoládové emco müsli a zalila mlékem. Do této chvíle bylo všechno jako obvykle.
Necromortis se posadila ke stolu a lžičkou dloubala do müsli, aby se trochu rozmáčelo. Mezitím do sebe lila kafe. Hodiny ukazovaly necelých osm hodin a Necromortis uvažovala, co vlastně bude dělat, neboť byla sobota. Na malinkou chvíli zalitovala, že si neřekla Morsovi o číslo na mobil, že by mu napsala a někam ho vytáhla na procházku. Ale jen na opravdu malinkou chvilinku. Ihned se otřepala a vynadala si, na jaké kraviny to myslí. Vrátila svou pozornost zpět k müsli, které už bylo akorát tak rozmáčené, aby se to dalo kousat a zuby neutrpěly škodu a zároveň z toho nebyla kejda na vyhození. Párkrát si nabrala lžičkou, ale asi po čtvrté lžičce zjistila, že jí to müsli vůbec nechutná a že vlastně ani nemá hlad. Zašklebila se a nechala müsli na kuchyňské lince. Jelikož se jí moc nechtělo setkat se s máti, která tou dobou vstávala, uklidila se opět do svého pokoje, kde si pustila Versailles Philharmonic Quintet a sednouce do lenošky, otevřela si jakousi knihu o magii, kterými se neustále zásobila z knihovny.

Ani moc nevnímala písmenka, mysl jí odbíhala všude možně, ale nejvíc přemýšlela o Grealovi a těch jeho kamarádech, mezi které už patřila také. Tak trochu jí v hlavě neustále strašila obava, že se Greal od Morse doví, že v Oboře něco zvedla ze země a že jí Greal přívěsek sebere. Nevěděla, nakolik Morsovi může věřit, přeci jen, znala ho sotva den. A pak se zase zaměřila na ten medailon. Odložila knihu a opět si začla přívěsek prohlížet, tentokrát na denním světle. Rudý kámen omamně zářil a Necromortis měla pocit, že nikdy nic tak krásného neviděla.

Rubínový medailon se stal Necromortiným zamilovaným šperkem. Téměř nic jiného na krku nenosila a když už, kombinovala to s ním. Za žádnou cenu se ho nechtěla vzdát a když ho chvíli neměla na krku, cítila se divně. Jakoby jí ten šperk neustále volal. Proto, když ho neměla na krku ho nosila alespoň v kapse, uloženého do síťového pytlíčku.
Jak čekala, Greal se jí zeptal, kde šperk vzala. "Koupila jsem ho v jednom starožitnictví, byl docela levný a já ho prostě musela mít." zasmála se shopaholicky a vrhla přitom varovný pohled na Morse, který zaobalila do sladkého úsměvu. Mors, jakožto usměvavá bytost, jí smile vrátil a pak nadále dělal, že tam vlastně není. Greal nebyl blbý ani slepý, aby si toho pohledu nevšiml, ale jelikož nespatřil pravý původ, usoudil, že se Mors Necromortis líbí a tak to neřešil.
Kdyby tušil, jak to doopravdy je, asi by tam tak bezstarostně neohrožoval spolusedící katanou a zřejmě by po Necromortis chtěl, aby se šperku zbavila as soon as possible.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama