I want to meaning of my life....

Aby Svět Neztemněl 6. - Černý Les

8. července 2014 v 4:16 | Mortis |  Aby Svět Neztemněl
Tento díl vypráví o Morsově lese a událostech okolo.Na sídlišti na okraji města, kde bydlel v paneláku Mors, to bylo vždycky veselé. Pravidelně se tam za popelnicemi scházeli feťáci a bezdomovci a různé podivné existence. Policejní zátahy tam byly na denním i nočním pořádku.
Ani magicky a energeticky vůbec to tam nebylo zrovna kladné, ale na Morse to nemělo vůbec žádný vliv. Skoro to vypadalo, že když nebere tu magii na vědomí Mors, nebere na vědomí ani ona jeho.
V poslední době se ale děly věci, že i Mors si začal té magie všímat.
Především tu bylo zmizení těch pěti lidí v tom černém lese, jež se rozprostíral přímo za panelákem, kde bydlel. Mors slyšel v rádiu, že to byla rodina -otec s matkou a třemi dětmi- a že šli do lesa houbařit, ale věděl moc dobře, že tam už léta žádná kloudná houba nevyrostla, takže nechápal, proč tam ta rodina vůbec jela. Sám měl ten les projitý křížem krážem, protože tam chodil relaxovat a tak vůbec.
Ten les taky nebyl zrovna kladný, ale nebyl ani zcela záporný. Byl to prostě les, který si žije po svém a je z něj cítit síla a sebevědomí prastarých přírodních sil, které není radno dráždit a znevažovat.
Posledních několik týdnů Mors ze stromů a trávy cítil, že je něco v nepořádku. Přesněji ode dne, kdy v něm zmizela ta rodina. A nebylo to jen tím, že tam neustále pobíhali psovodi, policajti a novináři. Ty stromy byly podrážděné a vzteklé, jako kdyby jim někdo mocně ublížil a pak utekl.
Některé měly i depresi a pěly smutné písně.

Mors se jednoho dne rozhodl, že se po delší době zajde zase do lesa podívat. Grealovi o tom raději neřekl, neboť ten byl zcela vyštěkaný z toho, že tam zmizeli lidé a rozhodně Mors nechtěl pslouchat Grealovy varovné kecy. Zase si nepřipadal tak neschopný, aby se neubránil nějaké mezidimenzionální protivě, která si na něm bude chtít léčit svoje komplexy. Jak si Mors řekl, tak taky udělal a do toho lesa se vydal. Jelikož jej znal více, než dobře, nemusel se bát, že se ztratí, nebo že zabloudí.
Už při vstupu mezi první stromy se Morsovi něco nezdálo. Jak šel hlouběji a hlouběji do lesa, měl čím dál silnější pocit, že v tom lese je něco, co tam rozhodně nemá být.
Jedna z věcí, které Morsovi neušly bylo, že, ačkoliv už byl listopad, že tam ptáci ani netíkli a vlastně ani žádného nepotkal. Sem tam na stromech spatřil hnízdo, ale víc nic. Ani žádné muflony nebo zajíce, kteří tam byli uměle vysazení, tam nepotkal. Jako kdyby se všichni do země propadli.

Mors šel dál a u toho si podvědomě broukal Slova Ochrany. Vytvářel si tak bezpečný štít proti jakémukoliv magickému a energetickému útoku zvenčí a zároveň ho to i pojistilo, kdyby ho náhodou chtěl vcucnout nějaký rift*.
Rift žádný Morse nevcucnul, ale co Mors posléze objevil byly kosti. Nebylo jich moc, jen asi pět, ale rozhodně nebyly zvířecí. Mors nebyl idiot a ihned vyhrabal mobil, že zavolá na polísmeny, aby si to přijeli ohledat. Jenže ouha, zjistil, že obrazovka jeho mobilu je jaksi šedivá. "Já mám vybitý mobil?" podivil se nahlas, neboť Mors byl na tohle pečlivý a navíc, jeho mobil vydržel nabitý tři dny i při vysoce aktivním používání.
Jelikož mu to nedávalo smysl, zkusil mobil aktivovat. Ovšem, že bezúspěšně. Zcela nechápajíc zakroutil hlavou, mobil zastrčil zpět do kapsy kalhot a uvažoval, jak dát vědět příslušným orgánům, když tu se stala divná věc.
Jak se tak Mors díval na ty lidské ostatky, které nepochybně patřily někomu z té nebohé rodiny, uvědomil si, že se ty kosti nějak... rozplývají?
Ano, kosti se opravdu Morsovi rozplývaly před očima a mizely kamsi kdoví kam. Morse zamrazilo a urychleně vycouval. Nebyl posera, ale tohle fakt i na něj bylo příliš. Instinkt mu napovídal, že by měl ale honem zmizet, jelikož se lesem začalo plížit cosi velmi divného. Stromy teď působily stejně, jako se Mors cítil. Vystrašeně. Udiveně. Nechápavě.
Mors nečekal, až ho ta plíživá síla, která sežrala kosti, sežere taky, otočil se a upaloval, seč mu jeho dlouhé, hubené nohy stačily. Za běhu si polohlasně mumlal Slova Brány, která měla les uzavřít a pozdržet tu žravou energii uvnitř. Ven z lesa vyběhl ve chvíli, kdy se jeho Brána uzavřela kolem lesa a rozprostřela se kolem něj v neviditelné bariéře.

Zcela vypsychovaný Mors se zastavil a otočil se k lesu čelem. Zdál se mu snad poprvé v životě strašidelný. "Chudák les..." vydechl nevědomky a oklepal se. Postupně získával nad sebou zas kontrolu a pomocí cvičeného dýchání se uklidnil. Musel si však přiznat, že ho už dlouho, nebo možná ještě nikdy v tomhle životě tak nesebralo a nevyděsilo, jako ta síla, která se usadila v jeho lese.
A musel si taky chtě nechtě přiznat, že by to měl říct Grealovi. Pokrčil tedy rameny a vytáhl z kapsy mobil s vědomím, že stejně nebude fungovat.
Jak vyvalil bulvy, když zjistil, že má mobil zcela aktivní, byť pouze s pár procenty baterie! "To snad není pravda." Ulevil si.
Baterie byla sice téměř vybitá, ale na zavolání Grealovi to stačilo. Vlastně mu jen řekl, ať Greal pokud možno přijede k němu, že mu musí něco důležitého říct. Greal, který se velmi zajímal o Morsův les hned řekl, že přijede as soon as possible. A že sebou vezme Blondeho a Necromortis, kteří byli náhodou u něj doma. Mors nebyl zrovna nadšený, že chce Greal sebou táhnout Necromortis, protože věděl, že je pod nadvládou toho podivného medailonku a kdoví, co by se s ní mohlo stát. Blonde mu byl jedno, protože ten pod žádnou nadvládou ničeho nebyl a dovedl se blbostem z jiného světa ubránit velice snadno. Mors doufal, že Necromortis pod vlivem přívěsku neudělá nějakou hloupost, která by jí mohla ublížit.


*rift = energetická brána do jiné dimenze, reality
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 YaChan YaChan | 8. července 2014 v 11:32 | Reagovat

Kazda kapitola je cim dal, tim lepsi. Tahle byla zatim nejlepsi ze vsech. Zaujali me hlavne Slova Ochrany/Brany a taky spominka Riftu. Jen tak dal, tesim se na dalsi cast :)

2 Sargen Mortis Sargen Mortis | 8. července 2014 v 16:16 | Reagovat

[1]: Osmý díl je ve výrobě :D (v mé hlavě)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama